Socjologiczne eksploracje po przestrzeniach współczesnego sportu – konferencja naukowa na PGE Arena | Fundacja Ośrodek Badań i Analiz Społecznych

Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, Urząd Miasta Gdańska, Fundacja Ośrodek Badań i Analiz Społecznych i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku zapraszają do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Wspólnotowe doświadczenie? Rozrywka dla mas? Globalny biznes? Socjologiczne eksploracje po przestrzeniach współczesnego sportu?”. Z okazji zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 zapraszamy na konferencję na temat roli sportu w świecie współczesnym. EURO 2012 to nie tylko mecze piłki nożnej – to także święto kibiców, zyski z imprez, prezentacja kraju i zmiany w infrastrukturze. Sympozjum odbędzie się w salach konferencyjnych na stadionie PGE Arena oraz na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w terminie 15-16 marca 2012.

Na konferencję zapraszamy badaczy z Polski i z zagranicy. Celem sympozjum jest krytyczny namysł nad sportowymi przestrzeniami świata społecznego, a także popularyzacja idei łączenia sfery nauki z rzeczywistością biznesu, sportu, rozrywki i kultury.

Podczas dwudniowego spotkania chcielibyśmy przyjrzeć się m. in. następującym zagadnieniom:
* Sport a teoria społeczna
* Globalny sport w lokalnym wydaniu
* Sport a wyzwania różnorodnego świata (wiek, gender, rasa, etc.)
* Społeczne światy kibiców
* Media – sport – technologie
* Biznesowe oblicza sportu
* Sportowe tradycje, zwyczaje i rytuały
* Stadiony – nowe miejskie areny
* Sztuka i sport
* Sport (w) przyszłości

Po więcej informacji zapraszamy wkrótce na stronę internetową konferencji: www.konferencjasport.strony.univ.gda.pl oraz stronę na Facebooku.